O nas

 

Jesteśmy podkrakowskim wydawnictwem. Powstaliśmy w 1994 r.

Zaczęliśmy od wydawania popularnonaukowych książek przyrodniczych i do tej pory stanowią one istotną część naszej oferty. Wydaliśmy wiele pozycji dotyczących Śląska i Zagłębia. Można wymienić kilka monografii przyrodniczych takich miast, jak: Piekary Śląskie, Dąbrowa Górnicza, Katowice, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, a także inne opracowania m.in. "Rezerwaty przyrody województwa katowickiego", "Przyroda województwa katowickiego", "Lasy województwa śląskiego", czy też wydane w 2004 r. przyrodniczo-kulturalne kompendium "Województwo śląskie - przyroda, gospodarka, dziedzictwo kulturowe". Ponadto ciekawą propozycją są mapy turystyczno-przyrodnicze (Piekary Śląskie, Dąbrowa Górnicza).

W czasie reformy programowej w szkołach (z 1999 r.) wprowadziliśmy do naszej oferty podręczniki i materiały metodyczne do takich przedmiotów jak przyroda dla szkoły podstawowej, chemia i biologia dla gimnazjum oraz biologia dla szkół ponadpodstawowych.

Dużym powodzeniem wśród miłośników przyrody cieszy się nasza seria "Atlas i klucz", obejmująca w tej chwili 6 pozycji opisującyh różne grupy roślin i zwierząt. Okazała się ona również cenną pomocą na lekcjach przyrody i biologii. Książki z tej serii są chętnie wykorzystywane przez nauczycieli.

Wśród naszych propozycji znajdują się także inne praktyczne pozycje - z jednej strony dotyczące zdrowego życia, z drugiej skierowane dla najmłodszych (malowanki).

Nieustannie poszerzamy też zakres tematyczny naszej oferty. Dlatego wydaliśmy książki historyczne o II wojnie światowej i o zesłaniach na Syberię. Nie zapomnieliśmy również o pielgrzymach, dla których pomocą może być przewodnik po najsławniejszych polskich sanktuariach maryjnych czy przewodnik prowadzący szlakami polskich świętych i błogosławionych beatyfikowanych i kanonizowanych przez Jana Pawła II.


Dla autorów - tekstów niezamówionych nie zwracamy.